Leden 12, 2017

Bitva o Skellige III

Válka na ostrovech skončila. Cerys an Craite a císař Emhyr var Emreis zasedli společně k jednacímu stolu a podepsali mírovou smlouvu. Černé lodě odrazily od skalnatého pobřeží. Válka nemá vítězů, jen poražených. Ostrované přišli o své nejlepší muže včetně Cracha an Craite, Nilfgaarďané zase promrhali mnoho lidských i materiálních zdrojů v marné snaze dobýt pevnost Kaer Trolde.

Oxenfurtští historici dopsali poslední slova a odložili brky. Válka pro ně skončila uzavřením mírové smlouvy. Nikoho nezajímají ztracení císařští vojáci, ostrované na lovu dezertérů, Temeřané, kteří už nemají co ztratit, ani skupinky marodérů. Krev ještě poteče a poteče jí hodně, ale kroniky o tom budou mlčet.

Bitva o Skellige III  je tvrdá dřevárna inspirovaná příběhy o Zaklínači. Uskutečnila se v sobotu 18. března 2017 v Divoké Šárce. Hra má profil na larpové databázi.

Děkujeme Ondřeji Výškovi za fotografie.

Nilfgaardské císařství

Nilfgaardské císařství je velká jižní země, která před lety zahájila nečekanou a rychlou expanzi. Od té doby její hranice nikdy nezůstaly dlouho stejné. Císařští vojáci by měli vypadat jako vojáci vyspělé, civilizované země. Při výběru či tvorbě kostýmu se inspirujte pozdním evropským středověkem. Nilfgaardská armáda je oděna především v černé barvě, která je občas doplněna žlutou či bílou. Na uniformách vojáků se většinou objevuje znak impéria – slunce na černém podkladu.

Na Skellige zůstaly tyto jednotky:

Maršálovi muži
Maršál se svými nejvěrnějšími osobně kryl ústup nilfgaardských vojsk. Nyní už všechny černé lodě odpluly – až na jednu, která kotví v nedaleké zátoce a čeká, až dorazí zadní voj.

Císařovi psi
Armáda, v níž sloužili. Lidé, za které bojovali. Císař. Všichni je tu nechali. Oddíl ztracený v bojové vřavě. Černé lodě odpluly a záleží jen na nich, zda se dokáží vrátit domů.

Marodéři
Dezertéři, zbabělci, dobrodruzi. Muži, kteří neuposlechli rozkazů – a to Nilfgaard nepřipouští. Na černých lodích pro ně nebylo místo, tak tu zůstali sami. Ostatní Nilfgaarďané jimi opovrhují, ale ostrované je přímo nenávidí, takže na výběr nemají…

Ostrované

Obyvatelé ostrovů Skellige jsou zastánci starých společenských i válečnických tradic. Při volbě či výrobě kostýmu se inspirujte raným středověkem, konkrétně například vikingy. Většina ostrovanů bojuje pod znakem klanu Craite, tedy pod černou lodí na červeném pozadí, ale mohou se objevit i znaky jiných rodů. Oděvy mohou mít různých barev, ale vyhýbejte se černé a žluté a celkově volte spíše barvy přírodní. Temerové jsou odlišní – jde o vojáky bývalého temerského království, kteří používají modernější vybavení a jsou oděni do modré.

Kdo vyrazí do boje proti zbytkům císařské armády?

Klan Craite
Bojem zocelení, dobře vybavení a toužící po pomstě. Mnozí válečníci klanu se po zjištění, že černí psi zabili Cracha an Craite, vydali na lov – zabíjet Nilfgaarďany.

Modré pruhy
Věrní a dobří vojáci, kteří se nemají kam vrátit. Jejich domovina je v područí Nilfgaardu a oni přísahali, že budou proti císařským bojovat, dokud Temerie nebude zase svobodná.

Rybáři z útesů
Chtěli se vrátit do svých domovů, ale našli jen spáleniště. Chtěli uložit meče a vrátit se k rybolovu, ale nepřátelé je nenechají. Musí tedy znovu pozvednout zbraně a bránit své domovy – nebo alespoň to, co jimi kdysi bývalo.

Pravidla

 • Kostým je povinný pro všechny hráče. Vyvarujte se moderních částí oblečení a takovým kostýmům, které neodpovídají zasazení bitvy. Nevozte si ošklivé a nefunkční náhražkové zbroje. Hráče v nedostatečném či rušivém kostýmu můžeme nevpustit do hry. Kostým by měl odpovídat jednotce, za kterou se hlásíte.
 • Základní ochranné odění – prošívanice a funkční helma – je pro všechny hráče povinné, včetně střelců.
 • Bojovat lze pouze s měkčenými a bezpečnými zbraněmi. Posouzení těchto vlastností je na organizátorech. Ti se kromě bezpečnosti zaměří i na vzhled zbraní, proto si nevozte obří uchošťoury a kulaté meče. Povoleny jsou všechny typy a druhy zbraní (i cepy a řemdihy). Pozor, změna! Tentokrát není nijak předepsáno, jaké zbraně mají mít členové jednotlivých jednotek.
 • Pokud si nejste jistí vhodností svého kostýmu a výbavy, kontaktujte nás na Facebooku nebo e-mailem a zeptejte se.
 • Bojový systém je šatrh – hraní reálného zranění. Zranění si přiznává a posuzuje zasažený podle svého svědomí. Stejně tak posuzuje účinnost zbroje. Ta ale funguje pouze tam, kde se skutečně nachází!
 • Na rozkrok a obličej se neútočí (a ani nenaznačuje úder). Jinak je zásahovou plochou celé tělo.
 • Hlava je zásahová plocha, je povoleno bít se do helem. Kdo nemá na hlavě helmu, nebojuje.
 • Je povolen fyzický kontakt – vytrhávání zbraní, navalování štítem atp. Prosíme ale, abyste dodržovali rozumné meze.
 • Nehoňte kopí.
 • Neničte cizí šípy a šipky a dávejte si pozor, abyste po munici nešlapali. Souboj můžete přesunout o kus dál.
 • Nestřílejte cizími šípy a šipkami bez souhlasu majitele.
 • Na bitvě se budou vyskytovat herní předměty. Prosíme všechny hráče, aby s nimi zacházeli s opatrností a neničili je.
 • Neznalost pravidel neomlouvá. Jakýkoliv hráč, který je opakovaně poruší, může být vyloučen ze hry.

Autoři

Autoři a hlavní organizátoři hry: Josef Hlavinka, Pavel Bičovský

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit