Přeskočit na obsah

Kladiva zášti

Mohlo to být prohloubení spojenectví mezi lidmi a trpaslíky. Wilhelm von Klopp, jeden z averlandských baronů, si od setkání sliboval posílení vlivu své rodiny v Říši. Trpasličí Tén Dran zase doufal v rozšíření odbytišť střelného prachu. Obchodní jednání ale přerušil nájezd orků a goblinů, který skončil masakrem. Padl i Tén. V posledních chvílích svého života požádal barona o pomstění své smrti. Baron přísahal a umírající trpaslík mu vtiskl do ruky své bojové kladivo. Baron se však nakonec zalekl a rozhodl se z nepřehledné potyčky ustoupit, aniž by svůj slib splnil. Nájezdníci byli po několika dnech pobiti jinými trpaslíky. Událost, která je sice pro běh války proti zeleným kůžím nepodstatná, ale přesto může způsobit jisté mrzutosti…

Uběhlo mnoho desetiletí. Vystřídaly se další dvě generace baronů. Činy dávno mrtvého Wilhelma von Klopp jsou pro jeho potomky již jen příběhem. Trpaslíci ale nezapomínají, zvlášť pokud jde o zradu. Nový Tén hodlá celou záležitost urovnat a dobře ví, že zášť lze urovnat pouze krví. Proto nyní oddíl trpaslíků pochoduje směrem ke Kloppenheimu. Současný baron má ale dobře vycvičené regimenty a je odhodlán trestnou výpravu odrazit. Proč by měl pykat za něco, co udělal jeho děd?

Kladiva zášti je jednodenní životová dřevárna zasazená do světa Warhammeru. Uskutečnila se 11. listopadu 2017. Hra má profil na larpové databázi. Za fotografie děkujeme Ondřeji Výškovi a Martinu Archalousovi.


Autoři

Hlavní organizátor hry: Josef Hlavinka

Pomocní organizátoři: Pavel Bičovský, Tadeáš Hlavinka

Děkujeme všem pomocníkům!

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit