Přeskočit na obsah

Kometa Mordýřovy zátoky

Je začátek roku 1629. Evropu rozděluje náboženská válka. Toskánské velkovévodství ale stojí spíše mimo ní. Povídá se, že mladý velkovévoda je příznivcem vědy. A zdá se, že se novým myšlenkám tolik nebrání ani papež. Dokonce se prý přátelí s Galileem Galilei. Právě tento velký astronom je vzorem pro mladého Alessandra. Alessandro žije ve městě Scalcinato, kterému nikdo neřekne jinak než Mordýřova zátoka, a studuje u jednoho starého učence astronomii. Několik let učení, počítání, dřiny. A teď konečně přišel výsledek! Minulé noci při pozorování oblohy spatřil svítící a nesmírně rychle se přibližující těleso. Snad kometa? K ránu spočítal, že těleso muselo dopadnout nedaleko města. Jaká náhoda! Přes den rychle sehnal několik svých dobrých přátel. K večeru vyráží na výpravu, která mu nejspíš změní život.

Kometa Mordýřovy zátoky je mysteriozní dramatický noční larp pro 8 hráčů (3 ženy a 5 mužů), který se odehrává venku na trase dlouhé přibližně 5 km. Důraz je kladen především na atmosféru a konverzaci mezi postavami.

První dva běhy proběhly v listopadu a prosinci 2015, na GameConu 2016 v Pardubicích jsme pak uvedli další dva. Další běhy nejsou v plánu.

Hra má profil na larpové databázi.

Postavy

Skupina mladého Alessandra se skládá z těchto osob:

Isabella di Giardino, mladá šlechtična z  nejlepší rodiny ve Scalcinatu. Jemná dívka s dobrým vychováním, která se, jak se zdá, tajemných výprav s nejasným koncem nebojí.

Ofelia Saggio, dcera tiskaře. S Alessandrem se přátelí už dlouho – ti dva jsou téměř jako sourozenci. Ofelia je na svůj věk docela moudrá, říká se dokonce, že otcovu tiskárnu vlastně řídí ona.

Vittoria Orlandi, dcera bohatého kupce a přítelkyně Isabelly. Je známá svou láskou k umění a volným přístupem k pravidlům a morálce.

Alessandro Orio, syn kupce, tiskařský učeň a zapálený student astronomie. To on, s velkým nadšením, zorganizoval výpravu.

Bratr Lorenzo, jezuita. Studoval v Římě. Je mírný a přátelský a hodně se zajímá o vědu a literaturu, navíc se s Alessandrem zná již dlouho.

Rodrigo Calavera, španělský námořník, který se teď živí obchodem. Má způsoby kavalíra a jeho historky jsou nezapomenutelné.

Vincenzo Frizzo, bývalý námořník a voják. Už od pohledu. Teď ale obchoduje spolu s Rodrigem. Vincenza je vždycky hodně dobře slyšet, ať už vypráví, směje se nebo nadává.

Giuseppe Testa, také bývalý voják a kumpán Vincenza a Rodriga. Prý byl dlouho v Římě, ve službách církve. Je málomluvný – když jeho přátelé mluví, on pije.


Autoři

Autor a hlavní organizátor: Tadeáš Hlavinka

Pomocní organizátoři: Josef Hlavinka, Pavel Bičovský

Děkujeme všem hráčům krátkodobých a vedlejších rolí!

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit