Přeskočit na obsah

Ocelové císařství

O hře | Praktické informace | Svět | Postavy

O hře

Ocelové císařství je velký dramatický larp, který se odehrává v alternativní historii – přesněji ve světě, jemuž i v roce 1912 stále vládne pára. Hra vypráví příběh jedné malé severočeské továrny, v níž se protínají osudy postav různých národností a různého společenského postavení.

Hra je částečně skriptovaná. Každý hráč od nás obdrží napsanou postavu se stručnou historií a zápletkami. Postav je 43 (27 mužských, 16 ženských).

Herní doba je přibližně 30 hodin (včetně spánku).

Celkový tón hry je spíše vážný. Jejími hlavními tématy jsou nacionalismus, věda, pokrok a loajalita. Pro hru jsou ovšem důležité také běžné mezilidské vztahy. Rodinné a romantické linky tvoří výraznou část obsahu.

Děj se odehrává za běžného provozu továrny. Součástí hry tak je, především pro postavy dělníků, i práce. Ta bude mít podobu skutečné, ale nenáročné manuální činnosti. Práce je pro nás prostředek, jak vyjádřit (nejen) sociální rozdíly mezi postavami. Pro hráče pak může být hraní práce nástrojem k vyjádření postojů, nálad a vztahů jejich postav. Pracovní směny samozřejmě nebudou trvat osm a více hodin v kuse, ale budou se střídat v rychlém sledu.


Autoři

Hlavní organizátor hry: Tadeáš Hlavinka

Autoři: Tadeáš Hlavinka, Pavel Bičovský, Josef Hlavinka, Monika Suková

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit