16 března, 2016

Ocelové císařství

O hře | Praktické informace | Svět | Postavy

O hře

Ocelové císařství je velký dramatický larp, který se odehrává v alternativní historii – přesněji ve světě, jemuž i v roce 1912 stále vládne pára. Hra vypráví příběh jedné malé severočeské továrny, v níž se protínají osudy postav různých národností a různého společenského postavení.

Hra je částečně skriptovaná. Každý hráč od nás obdrží napsanou postavu se stručnou historií a zápletkami. Postav je 43 (27 mužských, 16 ženských).

Herní doba je přibližně 30 hodin (včetně spánku).

Celkový tón hry je spíše vážný. Jejími hlavními tématy jsou nacionalismus, věda, pokrok a loajalita. Pro hru jsou ovšem důležité také běžné mezilidské vztahy. Rodinné a romantické linky tvoří výraznou část obsahu.

Děj se odehrává za běžného provozu továrny. Součástí hry tak je, především pro postavy dělníků, i práce. Ta bude mít podobu skutečné, ale nenáročné manuální činnosti. Práce je pro nás prostředek, jak vyjádřit (nejen) sociální rozdíly mezi postavami. Pro hráče pak může být hraní práce nástrojem k vyjádření postojů, nálad a vztahů jejich postav. Pracovní směny samozřejmě nebudou trvat osm a více hodin v kuse, ale budou se střídat v rychlém sledu.


Autoři

Hlavní organizátor hry: Tadeáš Hlavinka

Autoři: Tadeáš Hlavinka, Pavel Bičovský, Josef Hlavinka, Monika Suková

Dotazy ke hře směřujte na mail oc@reveri.eu.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit